Skuteczna promocja międzynarodowa

Firmy które poszukują nowych rynków dla swoich towarów lub usług chcą rozwijać się w krajach europejskich, wysyłać towary do Ameryki, Azji, co będzie wiązało się z prowadzeniem kampanii reklamowych.

Możemy obecnie wykorzystać wiele serwisów biznesowych, może być do Financial Times, brytyjski dziennik o międzynarodowym zasięgu który trafia do kadry zarządzającej, managerów, czytany jest na całym świecie.

Skuteczna promocja międzynarodowa

Reklama w mediach międzynarodowych

Financial Times jest wiodącym dziennikiem w Europie oraz w Ameryce, trafia do odbiorcy biznesowego, zatem jeżeli poszukujemy inwestorów z pewnością będzie to dobre miejsce aby umieścić reklamę, przedstawić naszą ofertę. Innym dziennikiem ekonomicznym jest The Economist, który wydawany jest z Wielkiej Brytanii od roku 1843. Nakład wynosi obecnie 1000000 egzemplarzy, jest to tygodnik który trafia do wyższej kadry zarządzającej, zatem również będzie to bardzo dobry pomysł aby nawiązać się kontakty biznesowe na całym świecie.

Dużym brokerem międzynarodowym w branży medialnej jest RTL ADConnect, który trafia do 150 milionów konsumentów na terenie całej Europy, dysponuje ponad 100 kanałami telewizyjnymi, oferuje reklamy na kilkuset platformach cyfrowych. Jest to firma która działa w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii oraz Belgii. Dzięki temu możemy trafić do wielu odbiorców w Europie Zachodniej. Warto kierować reklamę do grup zainteresowanych naszą ofertą, możemy wykorzystać przykładowo młodzieżowe kanały telewizyjne jeżeli oferujemy towary czy też usługi dla młodych osób, skorzystać z telewizji branżowych takich jak programy rolnicze, związane z tematyką budownictwa czy finansów.

Wiele polskich firm poszukuje rynków zbytu na terenie Europy Zachodniej, z pewnością dobrze ukierunkowana reklama w mediach międzynarodowych może pozwolić na zbyt, znalezienie odbiorców. Możemy także prowadzić wiele usług, mogą być to przykładowo firmy budowlane które będą poszukiwały pracy na terenie Niemiec czy też Wielkiej Brytanii. Z pewnością reklama telewizyjna oraz internetowa pomoże zaistnieć na rynkach zagranicznych.