Silnik w twoim aucie nagle osłabł?

Moc silnika w twoim aucie pozostawia bardzo wiele do życzenia, nagle nie tylko spadła ale brakuje ci też odpowiedniego przyspieszenia, co mocno utrudnia ci jazdę w niektórych momentach? Pewnie, że jest to poważny problem, jaki w większości sytuacji odnosi się niestety do turbosprężarki, która w silnikach spalinowych ma właśnie pozwolić na wytworzenie dużo większej mocy silnika.

Turbosprężarka zalicza się co oczywiste, do urządzeń typowo mechanicznych jakie mają za zadanie zapewnienie większej ilości powietrza w danym czasie, co wpływa na moc silnika, zatem jej nieprawidłowa praca mocno ograniczona możliwość zwiększenia jego obrotów. Warto tutaj dodać, iż niejednokrotnie turbosprężarka może nam zapewnić nawet do 30-40% większej mocy, zatem nie dziwi fakt iż przy takim spalaniu paliwa jej prawidłowe działanie to coś na czym nam zależy. Nie tylko spadek mocy, informuje nas o uszkodzeniu turbosprężarki dochodzi do tego jeszcze charakterystyczny biały często też czarny dym, który wydobywa się bezpośrednio z rury wydechowej. Jeżeli więc czeka nas wymiana turbosprężarki, lub jest ona już na tyle uszkodzona by nie można było poddać jej procesowi regeneracji, to teraz zachodzi pytanie czy jesteśmy w stanie wydać dosyć wiele na zakup nowej. Dodajmy tutaj, iż w niektórych modelach samochodów zakup nowej turbosprężarki, to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych, zatem zwrócenie uwagi na to, czy są używane nie jest niczym złym.

Silnik w twoim aucie nagle osłabł?

Brakuje ci mocy w silniku, który zapewnia turbosprężarka?

Skoro więc odczuwasz, że brakuje ci mocy w silniku twojego auta a przy tym wina leży po stronie turbosprężarki, to teraz najwyższa pora by się za nią rozejrzeć. Sposobem na jej znalezienie może okazać się sklep, pod adresem internetowym, który nie tylko zajmuje się w profesjonalnej sprzedaży części samochodowych, ale też posiada różnorodne także te najbardziej rzadkie w swojej ofercie. Wszystkie używane części samochodowe, są sprawdzane pod kątem ich stanu technicznego zanim jeszcze trafią do jakiegokolwiek klienta.