Filtr alkaliczny filtruje wodę i nadaje jej odczyn zasadowy!

Filtr alkaliczny nie tylko zmiękcza wodę i oczyszcza ją ze związków chloru, zanieczyszczeń mechanicznych i pestycydów. Pozostawiając w wodzie cenne minerały filtr alkaliczny nadaje jej ujemny potencjał oksydacyjno-redukcyjny, co jest korzystne dla naszego zdrowia.

W ostatnim czasie wiele się mówi o zakwaszeniu organizmu i jego objawach. Objawami zakwaszenia organizmu są m.in. dolegliwości ze strony układu pokarmowego takie jak nudności, biegunki, bóle brzucha, wymioty czy zapalenie jelit, a także zwiększona podatność na infekcje, zmiany skórne w postaci wyprysków, zaczerwienienia oraz problemy reumatoidalne. Powszechnie uważa się też, że zakwaszenie organizmu odpowiada za osłabienie, przewlekłe zmęczenie, migreny i zawroty głowy.

Zakwaszenie organizmu – skąd się bierze?

Substancje, które spożywamy na co dzień w różnym stopniu wpływają na odczyn w narządach i tkankach działając zakwaszająco lub alkalizująco, czyli zasadowo. Zakwaszenie organizmu występuje wówczas, gdy zachwiana zostaje w organizmie równowaga kwasowo-zasadowa. Mechanizmy odpowiedzialne za regulowanie pH ciała działają prawidłowo, ale organizm zmuszony jest trawić więcej związków kwasotwórczych przez co może mieć problem z ich zneutralizowaniem i wydaleniem. Słowem – w naszej diecie brakuje składników mineralnych, które mogłyby ten proces przyspieszać.

Na “dietę kwasotwórczą” składają się m.in. zboża, słodycze, makaron, a także jajka, sery żółte, kawa, herbata, alkohol i napoje gazowane. Zakwaszająco działają także niektóre owoce i warzywa jak np. żurawina, borówki, wiśnie czy fasola.

Jak odkwasić organizm?

Odzyskać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie można przede wszystkim zmieniając sposób żywienia. Stosowanie suplementów diety z pierwiastkami zasadotwórczymi nie ma żadnego uzasadnienia w badaniach naukowych. Najskuteczniejszy jest powrót do zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety, rezygnacja z przetworzonej żywności i fast foodów, a także spożywanie większej ilości warzyw i owoców i… regularne picie wody.

Filtr alkaliczny – więcej niż zwykły filtr do wody

Filtr alkaliczny spełnia funkcje wszystkich filtrów do wody, które redukują związki chloru i związki organiczne, a także oczyszczają wodę z zanieczyszczeń mechanicznych i pestycydów. Dodatkowo pozostawia on zawarte w wodzie minerały i nadaje jej ujemny potencjał oksydacyjno-redukcyjny. Więcej informacji na temat filtrów alkalicznych znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/.